Guide:Splicing/Recipe T1: Difference between revisions
From Growtopia Wiki
More actions
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 100: | Line 100: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Starship Wall}} | |{{ItemLink|Starship Wall}} | ||
|In a [[ | |In a [[Starship Blast (disambiguation)|Starship-blasted]] world. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Surgical Background}} | |{{ItemLink|Surgical Background}} | ||
| Line 180: | Line 180: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Super Crate Box}} | |{{ItemLink|Super Crate Box}} | ||
| | |Splicing [[Dirt]] Seed + [[Sign]] Seed. | ||
Splicing [[Dirt]] Seed + [[Sign]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Terracotta Pot}} | |{{ItemLink|Terracotta Pot}} | ||
| Line 355: | Line 354: | ||
|{{ItemLink|Painting: Yerfdog}} | |{{ItemLink|Painting: Yerfdog}} | ||
|Splicing [[White Block]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | |Splicing [[White Block]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Pastel Aqua Block}} | |||
|Splicing [[Magic Egg]] + [[Aqua Block]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Pastel Green Block}} | |||
|Splicing [[Magic Egg]] + [[Green Block]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Pastel Pink Block}} | |||
|Splicing [[Magic Egg]] + [[Red Block]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Pastel Yellow Block}} | |||
|Splicing [[Magic Egg]] + [[Yellow Block]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Pencil}} | |{{ItemLink|Pencil}} | ||