Guide:Splicing/Recipe T1: Difference between revisions
From Growtopia Wiki
More actions
m →Tier 5 |
m →Tier 5 |
||
| Line 319: | Line 319: | ||
|{{ItemLink|Leopard Leggings}} | |{{ItemLink|Leopard Leggings}} | ||
|Splicing [[Cliffside]] Seed + [[Pastel Orange Block]] Seed | |Splicing [[Cliffside]] Seed + [[Pastel Orange Block]] Seed | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Long Brown Hair}} | |||
|Splicing [[Wooden Table]] Seed + [[Grass]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Lovely Pink Dress}} | |{{ItemLink|Lovely Pink Dress}} | ||
| Line 331: | Line 334: | ||
|{{ItemLink|Painting: Yerfdog}} | |{{ItemLink|Painting: Yerfdog}} | ||
|Splicing [[White Block]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | |Splicing [[White Block]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Pencil}} | |||
|Splicing [[Yellow Block]] Seed + [[Wood Block]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Red Bricks}} | |||
|Splicing [[Red Block]] Seed + [[Bricks]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Red Hair}} | |{{ItemLink|Red Hair}} | ||
| Line 352: | Line 361: | ||
|{{ItemLink|Santa Hat}} | |{{ItemLink|Santa Hat}} | ||
|Splicing [[Red Block]] Seed + [[White Block]] Seed. | |Splicing [[Red Block]] Seed + [[White Block]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Santa Pants}} | |||
|Splicing [[Lava]] Seed + [[Grey Block]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Santa Vest}} | |||
|Splicing [[Lava]] Seed + [[White Block]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sheet Music: Blank}} | |||
|Splicing [[Super Crate Box]] Seed + [[White Block]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Shades}} | |{{ItemLink|Shades}} | ||
| Line 370: | Line 388: | ||
|{{ItemLink|Tuxedo}} | |{{ItemLink|Tuxedo}} | ||
|Splicing [[Grey Block]] Seed + [[Rose]] Seed. | |Splicing [[Grey Block]] Seed + [[Rose]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Window Curtains}} | |||
|Splicing [[Window]] Seed + [[Pastel Pink Block]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Wooden Window}} | |{{ItemLink|Wooden Window}} | ||
|Splicing [[Window]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | |Splicing [[Window]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Worthless Rags}} | |{{ItemLink|Worthless Rags}} | ||
|Splicing [[Dirt]] Seed + [[Mud Glob]] Seed. | |Splicing [[Dirt]] Seed + [[Mud Glob]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink| | |{{ItemLink|X-Ray Specs}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Glass Pane]] Seed + [[White Block]] Seed. | ||
|} | |} | ||
[[Category:Guides]] | [[Category:Guides]] | ||